Wyjazdy dla firm

Poniższą ofertę kierujemy przede wszystkim do osób odpowiedzialnych za organizację wyjazdów grupowych w zakładach pracy, firmach czy uczelniach. Nasze dotychczasowe doświadczenie w organizacji wyjazdów integracyjnych, motywacyjnych, szkoleniowych, czy sportowych pozwala nam na dostosowanie się do indywidualnych potrzeb każdej z grup tak, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania klienta.

Życzymy wielu niesamowitych wrażeń będących efektem organizowanych przez nas wyjazdów.

BAŁTÓW

- zwiedzanie ścieżki edukacyjnej Jura Parku oraz Muzeum Jurajskiego z przewodnikiem.
- zwiedzanie Zwierzyńca Bałtowskiego: Zwierzyniec górny – przejazd schoolbusem z przewodnikiem oraz Zwierzyniec dolny.
- ognisko z pieczeniem kiełbasek.

OPATÓW - UJAZD - KUROZWĘKI

- Opatów – podziemna trasa turystyczna, Kolegiata;
- Ujazd – Zamek Krzyżtopór – zwiedzanie z przewodnikiem,
- Kurozwęki - zwiedzanie wnętrza pałacu z przewodnikiem, który zapozna turystów z historią pałacu oraz zamieszkujących go rodów, a także z aktualnymi ciekawostkami. Mini zoo pieszo, gdzie można obejrzeć: lamy, osła, strusie, bydło szkockie, kozę i koźlęta, rodzinę świnek wietnamskich, dziki, różnych gatunków ptactwo i inne; Kolejną atrakcją jest „Safari bizon” – przejażdżka wozem westernowym wśród bizonów;
- obiad w Restauracji w Kurozwękach

ZIEMIA ŚWIĘTOKRZYSKA

- Jaskinia Raj jest typową jaskinią krasową rozwiniętą w wapieniach. Choć niewielka, wyróżnia się wśród polskich jaskiń bogatą i dobrze zachowaną szatą naciekową. Należy do nielicznych w kraju jaskiń oświetlonych elektrycznie (oświetlenie światłowodowe) i udostępnionych do zwiedzania pod opieką przewodnika...
- Zamek w Chęcinach - zamek królewski z przełomu XIII i XIV wieku, górujący nad miejscowością Chęciny...
- Św. Krzyż – wejście piesze od Huty Szklanej, zejście Drogą Królewską do Nowej Słupi. Ognisko z pieczeniem kiełbasek
i piwo.

SANDOMIERZ

- Zwiedzanie Sandomierza z przewodnikiem: Rynek, Katedra,  Podziemna Trasa Turystyczna, Brama Opatowska zabytkowe kamieniczki, następnie spacer obok Collegium Gostomianum, Domu Długosza i Zamku Królewskiego do  Wąwozu Królowej Jadwigi,
- rejs statkiem po Wiśle,
- obiad z deserem,

KAZIMIERZ – JANOWIEC – NAŁĘCZÓW

- Nałęczów – Park Zdrojowy, Palmiarnia,
- Janowiec – zwiedzanie ruin zamku i skansenu,
- rejs statkiem Janowiec – Kazimierz,
- obiad z deserem,
- zwiedzanie Kazimierza – Muzeum Przyrodnicze, Zamek i Baszta, Wzgórze Trzech Krzyży, Rynek,

WIELICZKA – NIEPOŁOMICE

- Kopalnia Soli w Wieliczce – zwiedzanie trasy turystycznej z przewodnikiem
- Zamek Królewski w Niepołomicach – zwiedzanie wnętrz zamkowych z przewodnikiem,
- przejażdżka wozem taborowym po Puszczy Niepołomickiej,
- obiad z deserem,

WARSZAWA z Teatrem

- zwiedzanie Pałacu i Parku w Wilanowie z przewodnikiem,
- zwiedzanie Warszawy z przewodnikiem (Stare Miasto, Grób Nieznanego Żołnierza, Łazienki),
- obiad z deserem i lampką wina,
- spektakl teatralny.


UWAGA: Po informacje na temat terminów, cen i świadczeń zapraszamy do biura.

GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE 2 dni

1 dzień – wyjazd grupy w godzinach porannych, przejazd do Buska, spacer po parku zdrojowym, wizyta w pijalni wód. Następnie przejazd do Wiślicy, zwiedzanie Bazyliki kolegiackiej Narodzenia NNP i Muzeum Regionalnego. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, uroczysta obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd i zwiedzanie Świętej Katarzyny – kościół i klasztor Bernardynów, kapliczka ze źródłem św. Franciszka, przejście grzbietem pasma górskiego Łysogór (gołoborza) do Świętego Krzyża – zwiedzanie Muzeum Klasztornego, zejście „Drogą Królewską” do Nowej Słupi, a następnie obiad i wyjazd w drogę powrotną.

ZAMOŚĆ - ZWIERZYNIEC – KRASNOBRÓD – 2 dni

1 dzień – wyjazd z Iwanisk o 7:00, przejazd do Zamościa. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem, m.in.: Rynek, Ratusz z pięknymi schodami, nadszańce, kamienice, Stara i Nowa Brama Lwowska. Zwiedzanie Muzeum Zamojskiego i wejście na punkt widokowy – dzwonnica przy katedrze. Przejazd do Krasnobrodu, zwiedzanie Muzeum Wsi Krasnobrodzkiej, a następnie Baszta – punkt widokowy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja z bogatym menu przy muzyce, nocleg.

2 dzień – śniadanie, przejazd do Guciowa, zwiedzanie Skansenu (XIX – wiecznej zagrody). Przejazd do Zwierzyńca. Spacer po urokliwym miasteczku. Wizyta w Ośrodku Edukacyjno – Muzealnym Roztoczańskiego Parku Narodowego. Obiad i wyjazd w drogę powrotną.

KRAKÓW – WIELICZKA 2 dni

1 dzień – wyjazd grupy w godzinach porannych, przejazd do Krakowa, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek, Sukiennice, Kościół Mariacki, przejście do Wawelu, zwiedzanie: Katedra, Dzwon Zygmunta, Groby Królewskie, Muzeum Katedralne, Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja z lampką wina, nocleg.

2 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Wieliczki, zwiedzanie Kopalni Soli z przewodnikiem, następnie obiad z deserem i kawą, wyjazd w drogę powrotną.

BIESZCZADY

1 dzień- wyjazd grupy w godzinach porannych (5:00), przejazd w Bieszczady, spotkanie z przewodnikiem: Przejazd Dużą Pętlą Bieszczadzką do Majdanu (przejażdżka bieszczadzką ciuchcią do Przysłupia – ok. 1 godz.) przerwa na obiad – pstrąg z piwem. Przejście na Połoninę Wetlińską, ciąg dalszy zwiedzania: Solina – rejs statkiem, zapora wodna – spacer. Przejazd do hotelu, uroczysta obiadokolacja, nocleg.

2 dzień- śniadanie, przejazd do Skansenu (zwiedzanie 2-3 godz.) Przerwa na obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

SUDETY 2 dni

1 dzień – wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd i zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej: Kudowa, wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej – miejsce rzezi i pomorów z XVII wieku (ściany i sufit pomieszczenia wypełniają czaszki, piszczele i czerepy), Skansen w Pstrążnej, Wambierzyce z Sanktuarium Maryjnym zwanym „Śląską Jerozolimą” (17 bram wjazdowych, monumentalna bazylika w stylu włoskiego baroku a na okolicznych wzgórzach około stu kaplic kalwaryjskich – stacji Drogi Krzyżowej). Przejazd do miejsca zakwaterowania, uroczysta obiadokolacja z bogatym menu, nocleg.

2 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Złotego Stoku i zwiedzanie Kopalni Złota, gdzie możemy podziwiać m.in. największy w Polsce podziemny wodospad, możemy także spotkać miejscowego gnoma – jak głosi legenda kto spojrzy mu w oczy, ma zagwarantowane spełnienie marzeń. Lecz jeśli to zły człowiek, na zawsze pozostanie w kopalni .... Po zakończeniu zwiedzania obiad, a następnie wyjazd w drogę powrotną.

ZAKOPANE 2 DNI

1 dzień – wyjazd w godzinach porannych, przejazd do Zakopanego. Wjazd i zjazd kolejką linowo - terenową na Gubałówkę aby podziwiać przepiękną panoramę miasta. Następnie spacer najsłynniejszą ulicą Zakopanego – Krupówki, kościół i cmentarz na Pęksowym Brzysku. Przejazd do miejsca zakwaterowania, uroczysta obiadokolacja z bogatym menu, nocleg.

2 dzień – śniadanie. Wyjście piesze z przewodnikiem tatrzańskim do Doliny Kościeliskiej. Przerwa na obiad. Wyjazd w drogę powrotną.

SANDOMIERZ – JANÓW LUBELSKI

1 dzień – wyjazd grupy w godzinach porannych, przejazd do Sandomierza, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Rynek, Katedra, Podziemna Trasa Turystyczna, zabytkowe kamieniczki, następnie spacer obok Collegium Gostomianum, Domu Długosza i Zamku Królewskiego do Wąwozu Królowej Jadwigi. Przejazd do Janowa Lubelskiego, zakwaterowanie w Hotelu Duo, pobyt w Spa (basen z przeciwprądem górskim, jacuzzi, sauna parowa, łaźnia fińska, beczka Kambala, fitness, masaż relaksacyjny twarzy, głowy i szyi). Uroczysta obiadokolacja z bogatym menu, nocleg.

2 dzień – śniadanie, wycieczka samochodami terenowymi z przewodnikiem w najciekawsze miejsca Janowa Lubelskiego (Porytowe Wzgórza, Momoty – drewniany kościełek, ostoja konika biłgorajskiego). Powrót do hotelu na obiad, wyjazd w drogę powrotną.

ŁÓDŹ - UNIEJÓW

1 dzień – wyjazd grupy w godzinach porannych, przejazd do Łodzi, zwiedzanie głównych atrakcji miasta
z przewodnikiem. Następnie wizyta w Muzeum Kinematografii, gdzie znajdują się eksponaty dotyczące historii kina i techniki filmowej. Przejazd do Uniejowa, zakwaterowanie w komnatach XIV wiecznego zamku. Uroczysta obiadokolacja z bogatym menu, nocleg.

2 dzień – śniadanie, zwiedzanie baszty zamkowej, a następnie przejazd na baseny termalne – 4 godzinna kąpiel w leczniczych solankach termalnych. Następnie obiad i wyjazd w drogę powrotną.

LWÓW 2 DNI

1 dzień- wyjazd we wczesnych godzinach porannych (4:00), przejazd do Lwowa (ok. 12) - zwiedzanie miasta z miejscowym przewodnikiem (Uniwersytet Kazimierza, Aleja Swobody, ulica Krakowska, Katedra Łacińska, Kaplica Boimów, Podwale, Gmach Teatru Wielkiego – zwiedzanie wnętrza, Katedra Ormiańska, Cerkiew Uspiewska, Rynek, Kamienica Królewska, Arsenał Miejski, Baszta prochowa). Ok. 18.00 przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja z bogatym menu przy muzyce, nocleg.

2 dzień- śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, ciąg dalszy zwiedzania Lwowa z przewodnikiem miejscowym: (m.in.: Wysoki Zamek – panorama Lwowa, Cmentarz Łyczakowski i Cmentarz Orląt Lwowskich). Ok. godz. 16:00 obiad z deserem i lampka wina a następnie wyjazd w drogę powrotną; powrót ok. godziny 4:00 rano.

BIESZCZADY

1 dzień- Wyjazd grupy o godz. 15.00, przejazd w Bieszczady. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja z bogatym menu przy muzyce mechanicznej. Nocleg.

2 dzień- śniadanie, spotkanie z przewodnikiem. Przejazd Dużą Pętlą Bieszczadzką do Majdanu (przejażdżka bieszczadzką ciuchcią do Przysłupia – ok. 1 godz.). Przerwa na posiłek – smażony pstrąg z piwem.  Przejście części grupy na Połoninę Wetlińską do „Chatki Puchatka”. Ciąg dalszy zwiedzania: Solina – rejs statkiem, zapora wodna – spacer. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Pobyt w SPA – zabiegi, Jaskinia Solna, sauna, hydromasaż. Nocleg.

3 dzień- śniadanie, przejazd do Skansenu (zwiedzanie 2-3 godz.) Przerwa na obiad z deserem i lampką wina. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót około godz. 22.00

KOTLINA KŁODZKA – PRAGA

1 dzień – wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Przejazd  do Złotego Stoku i zwiedzanie Kopalni Złota, gdzie możemy podziwiać m.in. największy w Polsce podziemny wodospad, możemy także spotkać miejscowego gnoma – jak głosi legenda kto spojrzy mu w oczy, ma zagwarantowane spełnienie marzeń. Lecz jeśli to zły człowiek, na zawsze pozostanie w kopalni .... Przejazd do miejsca zakwaterowania, obiadokolacja z bogatym menu przy muzyce, nocleg.

2 dzień – śniadanie, wyjazd do PRAGI – miasta leżącego w samym sercu Europy. Panuje tu niesamowita atmosfera magicznego miasta ze wspaniałymi zabytkami i malowniczym położeniem. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Hradczański z reprezentacyjnym dziedzińcem honorowym zamku Praskiego, Złota Uliczka  ze ślicznymi, malutkimi i kolorowymi domkami, zawdzięczająca swą nazwę mieszkającym tu kiedyś złotnikom, Most Karola. Czas wolny. Stare Miasto (Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloy, który pokazuje lata, miesiące, dni i godziny, a także wschód i zachód słońca oraz księżyca i znaki zodiaku). Podczas zwiedzania przerwa na obiad w jednej z Praskich restauracji z degustacją piwa. Wieczorem przejazd na pokaz fontann (wspaniałe połączenie światła, dźwięku i „tańczącej wody”). Powrót do ośrodka w godzinach nocnych.

3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka, Zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej: Kudowa, wizyta w Kaplicy Czaszek w Czermnej – miejsce rzezi i pomorów z XVII wieku (ściany i sufit pomieszczenia wypełniają czaszki, piszczele i czerepy), Skansen w Pstrążnej, Wambierzyce  z Sanktuarium Maryjnym zwanym „Śląską Jerozolimą” (17 bram wjazdowych, monumentalna bazylika w stylu włoskiego baroku a na okolicznych wzgórzach około stu kaplic kalwaryjskich – stacji Drogi Krzyżowej). Wyjazd w drogę powrotna, po trasie dłuższy postój na obiad. Powrót w późnych godzinach wieczornych.

SZLAK PIASTOWSKI - POZNAŃ

1 dzień – wyjazd o godz. 4.00 rano. Przejazd do Gniezna – pierwsza stolica Polski, miejsce koronacji pięciu królów. Spotkanie z przewodnikiem – zwiedzanie muzeum Początków Państwa Polskiego, Wzgórze Lecha, Katedra Gnieźnieńska, Drzwi Gnieźnieńskie. Przejazd do Ostrowa Lednickiego – zwiedzanie Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Mały skansen z przepłynięciem promem, zwiedzanie Chrzcielnicy Narodowej. Przejazd do Poznania. Zakwaterowanie, obiadokolacja z bogatym menu przy muzyce. Nocleg.

2 dzień – śniadanie. Spotkanie z przewodnikiem: Ostrów Tumski, Katedra, Rynek Poznański. Przejazd do Kórnika – zwiedzanie zamku. Powrót do hotelu, obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Biskupina – Rezerwat Archeologiczny, Muzeum. Przejazd do Kruszwicy – Mysia Wieża. Przerwa na obiad. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót przed północą.

MAZURY – KRAINA TYSIĄCA JEZIOR

1 dzień – wyjazd w godzinach porannych. Przejazd do KRUTYNIA – niewielka wieś położona nad rzeką Krutynią w samym środku bujnej Puszczy Piskiej. Niezapomniany spływ łodzią „na pych” . Najpierw przewoźnik pcha łódkę w górę Krutyni aż do Jeziora Krutyńskiego (ok. 2 km), następnie swobodnie spływa się z nurtem rzeki z powrotem do wioski. Po drodze można podziwiać piękne widoki malowniczo wijącej się rzeki i dziewiczej przyrody. Przejazd do hotelu w okolicach Mikołajek, zakwaterowanie, obiadokolacja z lampką wina, nocleg.

2 dzień – śniadanie, Przejazd do GIŻYCKA – zwiedzanie miasta m.in.: Twierdza Boyen (największa atrakcja turystyczna miasta, stanowiła ważne ogniwo w niemieckim systemie obronnym wschodniej granicy. Podczas II Wojny Światowej była siedziba organizacji wywiadowczej kształcącej szpiegów. Zwiedzanie rezerwatu przyrody nieożywionej na półwyspie Fuledzki Róg – znajduje się tu olbrzymie głazowisko, przykład krajobrazu polodowcowego. Przejazd do GIERŁOŻY, gdzie mieści się Wilczy Szaniec – niegdyś główna kwatera Adolfa Hitlera. Obejrzeć można tutaj to co ocalało, czyli, m.in. bunkry i schrony w różnym stanie. Następnie wizyta w Sanktuarium Maryjnym w ŚWIĘTEJ LIPCE. Według legendy figurkę Matki Boskiej umieścił na lipie skazaniec jako wotum za uniewinniający wyrok, wkrótce miejsce to zaczęło słynąć z cudów. Powrót do hotelu, uroczysta obiadokolacja z bogatym menu i przy muzyce, nocleg.

3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Parku Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie. Przejazd do MRĄGOWA – duży ośrodek turystyczny kojarzony z Piknikiem country. To bardzo ładne, zadbane miasto położone na wzgórzach nad jeziorami Czos i Magistrackim. Spacer „osią staromiejską” z ciekawą przedwojenną zabudową, kościołem neogotyckim oraz gmachem starostwa z XX wieku, w którym obecnie mieści się Urząd Miasta. Przejazd do MIKOŁAJEK – miasteczka ogłoszonego Perłą Mazur. Krótkie zwiedzanie miasta, spacer malowniczą promenadą. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie postój na obiad z deserem. Powrót po północy.

BESKID ŚLĄSKI

1 dzień – wyjazd ok. godz. 15:00. Przejazd do Wisły – urokliwe miasto w Dolinie górnej Wisły. Jest to miejsce magiczne, bo właśnie tutaj bije źródło królowej polskich rzek. Wisła malowniczo położona w dolinie, zewsząd otoczona łagodnymi zboczami, nie bez powodu nazywana jest perłą Beskidu Śląskiego, Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień – śniadanie. Przejazd na stronę czeską, zakupy, czas wolny a następnie wycieczka do tzw. „Trójwsi Beskidzkiej”.

ISTEBNA – jest to ośrodek rzeźbiarski i wytwórczy w drewnie. Kultywuje się tutaj tradycję haftów krzyżykowych i koronek szydełkowych. Wyrabia się stroje ludowe oraz kożuchy. Żyją tu gawędziarze, poeci, pisarze ludowi. Zwiedzanie Izby Ekologii Leśnej oraz Chaty Kurnej.

KONIAKÓW – wieś ta jest ośrodkiem tkactwa artystycznego i rzeźbiarsko – snycerskim. Zwiedzanie Muzeum Koronkarstwa znajdującego się w jednej z drewnianych chat u Pani Gwarkowej.

JAWORZYNA – ośrodek ludowego rzeźbiarstwa, kowalstwa, hafciarstwa i koronkarstwa, we wsi działa wszystkim znany Zespół Pieśni i Tańca „Jaworzyna”. Ok. godz. 19.00 biesiada przy muzyce z bogatym menu i grzańcem (dania z grilla). Nocleg.

3 dzień – śniadanie. Przejazd do Ustronia – malownicza miejscowość położona w dolinie górnej Wisły u stóp Czantorii Wielkiej oraz Równicy. Znane uzdrowisko, ośrodek wczasowy i turystyczny. Wyjazd kolejką na Czantorię (995 m n. p. m.), następnie zejście piesze. Przejazd do Wadowic – Dom Jana Pawła II, obiad z deserem. Wyjazd w drogę powrotną, powrót ok. godz. 22.00.

TRÓJMIASTO

1 dzień – wyjazd w godzinach popołudniowych. Przejazd do Gdańska, zakwaterowanie w hotelu, nocleg.

2 dzień – śniadanie, przejazd na Gdańską Starówkę, spotkanie z przewodnikiem, spacer ulicami Głównego Miasta od Bramy Złotej przez ulicę Długą, Długi Targ (zwiedzanie wewnątrz Dworu Artusa) do Bramy Zielonej, przejście Długim Pobrzeżem do Żurawia, przejście uliczką Mariacką (możliwość zakupu bursztynu i pamiątek w licznych sklepikach) do Bazyliki Mariackiej z wejściem na wieżę. Przejazd do Oliwy – Zwiedzanie Katedry Oliwskiej, wysłuchanie koncertu na zabytkowych organach z ruchomymi figurkami. Spacer po Parku Oliwskim gdzie znajdują się rzadkie gatunki drzew.  Przejazd do Sopotu spacer ul. Bohaterów Monte Cassino do najdłuższego drewnianego Molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na Zatokę Gdańską. Powrót do hotelu, obiadokolacja z bogatym menu, nocleg.

3 dzień - Przejazd do Gdyni – zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego, gdzie zobaczyć można zarówno zwierzęta morskie pochodzące z wód słonych różnych rejonów świata, jak i słodkowodne z jezior i rzek niemal wszystkich kontynentów. Przejście i zwiedzanie statku „Dar Pomorza”. Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie postój na obiad. Powrót około północy.

WROCŁAW

1 dzień – wyjazd we wczesnych godzinach porannych, przejazd do Wrocławia, zakwaterowanie w hotelu, uroczysta obiadokolacja z bogatym menu, nocleg.

2 dzień – śniadanie, całodniowe zwiedzanie Wrocławia z przewodnikiem, m.in.: Hala Ludowa, Panorama Racławicka, Ogród Japoński, następnie przejazd do teatru, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień – śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Książa, gdzie znajduje się kompleks zamkowo-pałacowy, jeden z największych  w Polsce. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Na trasie postój na obiad. Powrót w godzinach wieczornych.

BUDAPESZT - EGER 4 DNI

1 dzień - wyjazd w godzinach rannych, przejazd do Budapesztu. Zwiedzanie z przewodnikiem ok. 2 godzin. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja z lampką wina, nocleg.

3 dzień -śniadanie, zwiedzanie Budapesztu - jedna z najpiękniejszych stolic świata. To nieco ponad stuletnie miasto, pełne jest fascynujących kontrastów: stuletnie wille i współczesne pałacyki, wzgórza na prawym brzegu Dunaju i równiny lewobrzeżnego miasta, szare blokowiska i nowoczesne, lśniące centra handlowe oraz cała gama wspaniałych zabytków - to wszystko trzeba zobaczyć. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem m.in.: Wzgórze Gelerta z Cytadelą i Statuą Wolności- panorama miasta. Obiadokolacja z piwem, rejs statkiem -Budapeszt nocą, przejazd do hotelu, nocleg.

3 dzień -śniadanie, przejazd do Egeru: miasto położone u wrót Gór Bukowych, jest bez wątpienia najatrakcyjniejszą miejscowością północnych Węgier. Ukochane przez biskupów i mecenasów miasto, bogactwem zabytków, urokiem wąskich uliczek i egzotycznym powiewem orientu. Zwiedzanie miasta: Bazylika, średniowieczny zamek obronny, minaret turecki, pałac biskupi, kościół i klasztor franciszkanów. Wizyta w Dolinie Pięknej Pani- degustacja wina z możliwością zakupu po atrakcyjnych cenach. 19.00-22.00 - obiadokolacja z degustacją wina przy muzyce. Przejazd do hotelu, nocleg.

4 dzień -śniadanie, przejazd na baseny termalne w Egerze lub Miszkolcu. Wyjazd do Polski w godzinach popołudniowych. Na trasie postój na obiad na terenie Polski. Powrót ok. północy.

LWÓW – OLESKO – ZŁOCZÓW 4 DNI

1 dzień -wyjazd ok. godz. 6.00, przyjazd do Lwowa w godzinach popołudniowych. Wysoki Zamek z Kopcem Unii Lubelskiej - ŻÓŁKIEW – (zamek, fara z kryptą Żółkiewskiego, kościół dominikanów, synagoga, cerkiew bazylianów z unikalnymi secesyjnymi malowidłami). Przejazd do hotelu, zakwaterowanie,  obiadokolacja i nocleg.

2 dzień -śniadanie – wyjazd do OLESKA (zamek, gdzie urodził się Jan III Sobieski, zbiory Lwowskiej Galerii Obrazów) - PODHORCE (Zamek Koniecpolskich i kościół) - ZŁOCZÓW (zamek bastionowy Sobieskich. Powrót do hotelu obiadokolacja nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd do Lwowa Cmentarz Łyczakowski i Orlęta; śródmieście: rynek starego miasta z Kamienicą Królewską i Czarną, katedra ormiańska i łacińska, kaplica Boimów; kościoły dominikanów, jezuitów i bernardynów, cerkiew wołoska; Teatr Wielki, powrót do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja z bogatym menu przy muzyce mechanicznej, nocleg.

4 dzień- śniadanie – LWÓW  , Park Stryjski z pomnikiem Kilińskiego, Wzgórza Wóleckie – miejsce rozstrzelania profesorów lwowskich, Katedra greko -katolicka św. Jura, dworzec kolejowy, kościół św. Elżbiety, Ossolineum, galeria obrazów z kolekcją malarstwa polskiego z XIX – XX w, pałac Potockich, Uniwersytet Jana Kazimierza,  kasyno szlacheckie. Ok. godziny 14 obiad z lampką wina i  wyjazd w drogę powrotną, powrót ok. godz. 24.00.

PRAGA – SKLANE MIASTO 4 DNI

1 dzień - wyjazd o godz. 5.00 rano. Przejazd do Złotego Stoku – zwiedzanie Kopalni Złota. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - śniadanie, spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie całodzienne PRAGI – miasta leżącego w samym sercu Europy. Panuje tu niesamowita atmosfera magicznego miasta ze wspaniałymi zabytkami i malowniczym położeniem. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Plac Hradczański
z reprezentacyjnym dziedzińcem honorowym zamku Praskiego. Około godz. 19.00 obiadokolacja z piwem w jednej z praskich restauracji. Przejazd na wieczorny pokaz fontann (wspaniałe połączenie światła, dźwięku i „tańczącej wody”). Powrót do hotelu, nocleg.

3 dzień - śniadanie c.d. zwiedzania Pragi-Stare Miasto (Ratusz Staromiejski ze słynnym zegarem Orloy, który pokazuje lata, miesiące, dni i godziny, a także wschód i zachód słońca oraz księżyca i znaki zodiaku). , Złota Uliczka ze ślicznymi, malutkimi i kolorowymi domkami, zawdzięczająca swą nazwę mieszkającym tu kiedyś złotnikom, Most Karola. Obiadokolacja w restauracji na mieście. Powrót do hotelu, nocleg.

4 dzień śniadanie przejazd do Skalnego Miasta – zwiedzanie z przewodnikiem, przepłynięcie łódką. W godzinach popołudniowych obiad z deserem i piwo. Przyjazd do Ostrowca około godz. 23.00.

WIEDEŃ – BRATYSŁAWA 4 dni

1 dzień - wyjazd około godz. 6.00. Przejazd w okolice Bratysławy, zakwaterowanie w hotelu, krótki odpoczynek, obiadokolacja. Nocleg.

2 dzień - śniadanie przejazd do Wiednia, zwiedzaniemiasta z przewodnikiem: objazd Ringiem – Park Miejski, opera, Parlament, Ratusz, Kościół, Hundertwasserhaus, Wyspa Dunajska, UNO-City. Spacer: Albertina, Hofburg, Kohlmarket, Graben, Katedra Św. Szczepana.  Pałac Schonbrum, ogrody pałacowe, Kahlenberg. Powrót do miejsca zakwaterowania. Około godz. 19.00 obiadokolacja.  Nocleg.

3 dzień - śniadanie. zwiedzanie Bratysławy z przewodnikiem: : Parlament z panoramą Bratysławy – przejście dookoła wzgórza, czyli Zamek Królewski i Wzgórze Zamkowe. Zejście piesze na Stare Miasto (Konkatedra Św. Marcina, ul. Michalska, ul. Venturska – najstarsze ulice miasta, Pałace: Pałac Palfich, Pałac de Pauliho, Pałac komory austro-węgierskiej, Brama Michalska, Plac Główny, Ratusz, Kościół Franciszkański, Kościół Jezuicki, Pałac Arcybiskupa, teatr Narodowy, Plac Hviezdoslava, Deptak przy Dunaju. Około godz. 20:30 przejazd do stylowej piwnicy regionalnej – pobyt 2-3 godzinny połączony z wykładem na temat wina i jego degustacji. Obiadokolacja  + 4 gatunki wina (degustacja), woda mineralna oraz słone domowe pieczywo. W tle nastrojowa muzyka mechaniczna. Nocleg.

4 dzień - śniadanie. Zwiedzanie Zamku w Czerwonym Kamieniu (komnaty XVI – XIX wieku). Wyjazd w drogę powrotną. Na trasie dłuższy postój na obiad z lampką wina lub piwem. Powrót około północy.

TRÓJMIASTO 5 DNI

1 dzień - wyjazd w godzinach wieczornych. Na trasie kilka krótkich postoi oraz jeden dłuższy przed przyjazdem do Gdańska.

2 dzień - przyjazd do Gdańska ok. godz. 10:00. Spotkanie z przewodnikiem w okolicach Gdańskiej Starówki, przy Targu Rybnym a następnie atrakcyjny rejs na Westerplatte statkiem stylizowanym na XVII wieczny galeon.  Zwiedzanie Westerplatte, powrotny rejs do Gdańska. W  godzinach popołudniowych przejazd do hotelu , zakwaterowanie, Obiadokolacja. Nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd na Gdańską Starówkę, spotkanie z przewodnikiem, spacer ulicami Głównego Miasta od Bramy Złotej przez ulicę Długą, Długi Targ (zwiedzanie wewnątrz Dworu Artusa) do Bramy Zielonej, przejście Długim Pobrzeżem do Żurawia, przejście uliczką Mariacką (możliwość zakupu bursztynu i pamiątek w licznych sklepikach) do Bazyliki Mariackiej z wejściem na wieżę. Przejazd do Oliwy – Zwiedzanie Katedry Oliwskiej, wysłuchanie koncertu na zabytkowych organach z ruchomymi figurkami. Spacer po Parku Oliwskim gdzie znajdują się rzadkie gatunki drzew.  Przejazd do Sopotu spacer ul. Bohaterów Monte Cassino do najdłuższego drewnianego Molo, z którego rozciąga się wspaniały widok na Zatokę Gdańską. Przejazd do Gdyni – zwiedzanie Akwarium Gdyńskiego, gdzie zobaczyć można zarówno zwierzęta morskie pochodzące z wód słonych różnych rejonów świata, jak i słodkowodne z jezior i rzek niemal wszystkich kontynentów. Przejście i zwiedzanie statku „Dar Pomorza”. Przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - śniadanie, przejazd na Hel, zwiedzanie Latarni Morskiej (41,5 metra), to na długo pozostający w pamięci punkt widokowy Helu. Następnie fokarium , gdzie znajdują się foki szare, kiedyś najpowszechniej występujące w rejonie Bałtyku, ale nieomal całkowicie wytępione w skutek intensywnych i długotrwałych polowań. Wyjazd w drogę powrotną do miejsca zakwaterowania. Obiadokolacja z bogatym menu i alkoholem i przy muzyce,  nocleg.

5 dzień - śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i wyjazd w drogę powrotną, przejazd do Fromborka. Spotkanie z przewodnikiem, zwiedzanie najciekawszych zabytków miasta: Wzgórze Katedralne, wieża dzwonnicza, oraz jedno z najciekawszych polskich planetariów. Następnie wyjazd w drogę powrotną do Ostrowca, na trasie kilka postoi w tym jeden dłuższy na gorący posiłek. Powrót ok. północy.

SZWAJCARIA 7 DNI

1 dzień - Wyjazd z Ostrowca. Przejazd na nocleg do Niemiec. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 dzień - Po śniadaniu przejazd do Szwajcarii. Zwiedzanie Zurichu – finansowej siły napędowej kraju, Stare Miasto rozciągające się po obu stronach rzeki, malownicze kręte uliczki, pasaże, XVI- i XVII-wieczne domy, dziedzińce, podwórza i fontanny. Taras widokowy – Lindenhof, Bahnhofstrasse – ulica, pod którą podobno ciągną się bankowe skarbce ze srebrem i złotem, kościół Fraumünster z XIII wieku, katedra Grossmünster, kościół św. Piotra z największym zegarem w Europie. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - Po śniadaniu przejazd w Alpy Berneńskie: Interlaken malownicze miasteczko położone pomiędzy dwoma jeziorami Thun i Brienz. Przejazd do Grindelwald – „wioski lodowcowej” u stóp Jungfrau. Jest to region najpiękniejszych alpejskich krajobrazów. Wjazd kolejką na Jungfraujoch - najwyżej w Europie położony dworzec kolejowy, trasa kolejki - to ponad 10 km długości tunel wykuty w litej skale. Podróż tą kolejką dostarczy turystom wiele atrakcji i niezapomnianych widoków. Na szczycie zwiedzanie Pałacu Lodowego, powrót do Grindelwaldu. Przejazd do hotelu zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - Po śniadaniu przejazd do Montreux. Spacer po wyjątkowo urokliwym miasteczku nad Jeziorem Genewskim. Zwiedzanie zamku Chillon. Przejazd do Genewy, zwiedzanie miasta: największa na świecie fontanna - Jet d’Eau, stare miasto z ratuszem, katedrą św. Piotra i promenadą des Bastions z pomnikiem reformacji następnie park angielski z zegarem kwiatowym i w przypadku sprzyjającej pogody przejażdżka statkiem po Jeziorze Genewskim. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - Śniadanie. Przejazd wzdłuż jeziora Genewskiego do Lozanny. Zwiedzanie miasta, w tym: średniowieczny Place de la Palud, ratusz z XVII w., katedra gotycka i zamek Chateau St Marie (tylko z zewnątrz) oraz muzeum l’Art Brut z jedną z najbardziej niezwykłych kolekcji sztuki w Europie. Przejazd do Berna -stolicy Szwajcarii. Zwiedzanie miasta, min.: Bärengraben – fosa z niedźwiedziami, która jest symbolem miasta, Katedra Św. Wawrzyńca, Kindlifresserbrunnen – fontanna Ludojada z 1545 r. przedstawiająca olbrzyma pożerającego małe dzieci, Zitglockenturm – wieża zegarowa, malowniczą starówkę, dom Alberta Einsteina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

6 dzień - Śniadanie. Zwiedzanie Lucerny – miasta nad jeziorem czterech kantonów w tym stare miasto i słynny , ponad 660 letni drewniany most Kapelbrücke oraz Spreubrücke. Pomnik lwa, barokowy kościół Jezuitów oraz Panorama Bourbaki. Czas wolny ok.2 godz. i dalszy przejazd do Księstwa Liechtenstein, gdzie zwiedzimy stolicę kraju Vaduz. Przejazd do hotelu w Niemczech, zakwaterowanie,  uroczysta obiadokolacja z bogatym menu,  nocleg.

7 dzień - Po śniadaniu wyjazd do kraju. Powrót w godzinach wieczornych.

PARYŻ  7 dni

1 dzień. - wyjazd z Polski w godzinach porannych. Przejazd do Pragi, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja. Przejazd na pokaz fontann i zwiedzanie Pragi nocą. Powrót do hotelu. Nocleg.

2 dzień - śniadanie, wyjazd do Paryża. Przyjazd w godzinach wieczornych do miejsca zakwaterowania na przedmieściach Paryża, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - śniadanie, przejazd na zwiedzanie miasta. Spotkanie z przewodnikiem na Placu Bastylii, mały objazd przez Paryż, Montmartre. Powrót do hotelu na obiadokolację, nocleg.

4 dzień - śniadanie,  ciąg dalszy zwiedzania: Paryż dwóch wysp (Wyspa Cite – najstarsza część miasta i Wyspa Św. Ludwika), Dzielnica Łacińska (Pantheon, Ogród Luxemburski). Wybrzeża Sekwany, Muzeum Luwr, gdzie zobaczymy słynną Wenus z Milo, Mona Lisę, Nike z Samotraki. Obiadokolacja na mieście. Wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego można podziwiać pięknie podświetlone zabytki mieszczące się po obu stronach rzeki. Powrót do hotelu. Nocleg.

5 dzień - śniadanie, cmentarz Pere Lachaise, gdzie znajduje się m.in.: grób F. Chopina, E. Piaf, Balzaka, Wieża Eiffla – najsłynniejsza żelazna budowla Paryża. Muzeum d`Orsay, Hale (Centrum Pompidou). Wieczorny spacer ogrodami. Pola Elizejske i Łuk Triumfalny. Obiadokolacja. Nocleg.

6 dzień - śniadanie, Wyjazd we wczesnych godzinach porannych. Dojazd do Zgorzelca, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

7 dzień - śniadanie, przejazd do Wrocławia, zwiedzanie miasta z przewodnikiem: Panoram Racławicka, Ostrów Tumski, Stare Miasto, Ogród Japoński, Hala Stulecia. Ok. godz. 16:00 obiad i wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Ostrowca ok. godz. 23:00.

PERŁY MORZA CZARNEGO 7 DNI

1 dzień - wyjazd o godz. 06.00 – granica państwa (formalności ok. 2 godz. + przesunięcie zegarków o 1 godzinę do przodu) - Lwów – przerwa na obiad w Złoczowie lub Tarnopolu – Chmielnicki - WINNICA zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

2 dzień - śniadanie wcześnie rano a następnie wyjazd do Winnicy - Humań - JAŁTA Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

3 dzień - śniadanie, wyjazd na wycieczkę Jałta – Bakczysaraj zwiedzanie pałacu chanów Krymskich: parlamentu, haremu, słynnej Fontanny Łez. Po krótkiej przerwie obiadowej (posiłek we własnym zakresie) wycieczka do wykutego w skale klasztoru Uspienskiego oraz do skalnego miasta Czufut-Kale. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień - śniadanie, wyjazd na wycieczkę Jałta – Massandra pałac cara Aleksandra III
(z zewnątrz) - Liwadia pałac cara Mikołaja II, miejsce obrad Konferencji Jałtańskiej – Jaskółcze Gniazdo podziwianie z tarasu widokowego, pośród licznych straganów z pamiątkami, symbolu Krymu – Ałupka pałac Woroncowa (z zewnątrz), spacer po parku i tarasach południowych wokół pałacu. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

5 dzień - śniadanie, wyjazd na wycieczkę Jałta – Sudak zwiedzanie twierdzy genueńskiej, spacer promenadą nadmorską, zakupy na targu owocowym – NOWY ŚWIAT spacer Ścieżką Golicyna, ewentualnie Muzeum Win i Szampanów z degustacją - STARY KRYM, gdzie zobaczymy najstarszy meczet Tatarów Krymskich - meczet Uzbeka. Wieczór folklorystyczny „Spotkanie z tatarami krymskimi”, w domu rodziny tatarskiej  podczas którego będzie okazja poznać narodową kuchnię tatarską, posłuchać narodowych motywów oraz nauczyć się tańców. Powrót do hotelu, nocleg.

6 dzień - śniadanie, czas wolny na ostatnie zakupy w Jałcie, ok. godz. 10.00  wyjazd - Symferopol - Chersoń - Mikołajów - Kirowograd - Humań. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

7 dzień - śniadanie, zwiedzanie Zofiówki, najpiękniejszego parku Europy wschodniej - Winnica - Międzybóż, zwiedzanie twierdzy - Tarnopol - Lwów - Ostrowiec

LUXEMBURG – BELGIA – HOLANDIA 8 DNI

1 dzień - wyjazd z Ostrowca o godz. 05.00 rano. Przejazd do Decina, na trasie organizowane będą krótkie postoje. Kolacja, nocleg.

2 dzień - śniadanie. Przejazd tranzytowy przez Niemcy. Kolacja, nocleg w okolicach Koblencji.

3 dzień - Śniadanie. Przyjazd do Luksemburga stolicy Wielkiego Księstwa Luksemburg, zwiedzanie miasta: plac Konstytucji, katedra Notre Dame, pałac książęcy, fragmenty cytadeli, spacer nad dzielnicą Grund ulicą de la Corniche czyli najpiękniejszym „balkonem” Europy. Wizyta na placu Armii z licznymi restauracjami i kawiarniami. Przejazd do Brukseli przez Ardeny. Zwiedzanie stolicy Belgii, miasta piwa i czekolady. Wizyta w dzielnicy królewskiej Laeken: Atomium – olbrzymia konstrukcja sieci krystalicznej żelaza, zbudowana w 1958 roku na Światową Wystawę Expo. Spacer po zabytkowym centrum Brukseli: Grand Place – najpiękniejszy rynek Europy, Ratusz z XV-w., Dom Królewski, domy cechowe, kościół św. Mikołaja. Wizyta u Manneken Pis’a - siusiającego chłopczyka, symbolu Brukseli. Kolacja, objazd miasta autokarem: m.in. dzielnica europejska: Rada Unii Europejskiej, siedziba Komisji Europejskiej, Parlament Europejski. Nocleg w hotelu.

4 dzień - Śniadanie. Zwiedzanie Flandrii. Przejazd do Brugii - malutkiej Wenecji Północy - doskonale zachowanego miasta średniowiecznego z krętymi uliczkami, biegnącymi wzdłuż malowniczych kanałów. Rejs po kanałach. Zwiedzanie m.in. kościoła Najświętszej Marii Panny, rynku, wieży Belfort z XIII wiecznymi sukiennicami, bazyliki Świętej Krwi. Przejazd do Ostendy, krótkie zwiedzanie - plaża, fort Napoleona. Przejazd do Dunkierki, - wieża miejska, ratusz, plaża. Wizyta w Gandawie - spacer po starówce i zabytkowych nabrzeżach portowych. Kolacja. Nocleg w hotelu.

5 dzień - Śniadanie. Przejazd do Antwerpii miasta nad Skaldą: Steen- fragmenty XI w. fortyfikacji, Grote Markt z ratuszem oraz fontanną Brabo, XVI w. domy cechowe, Rynek Rękawiczek z Onze Lieve Vrouwe Kathedraal - największą gotycką katedrą Belgii, Zielony Plac z pomnikiem Rubensa.  Przejazd do Holandii – kraju wydartego morzu, z bogatą kulturą i architekturą. Wizyta w Rotterdamie, wyjazd na Euromaszt - wieżę widokową - najwyższą budowlę w Holandii (wys.185 m), z której roztacza się imponujący widok nowoczesnego miasta, portu i okolicy. Wyjazd do Hagi, siedziby rządu holenderskiego; zwiedzanie miasta: Pałac Pokoju, w którym to mieści się Międzynarodowy Trybunał Sprawiedliwości, Parlament, starówka z kościołem św. Jakuba i Pałacem Królewskim, Madurodam (Holandia w miniaturze). Wizyta w haskim kurorcie morskim Scheveningen. Kolacja. Zakwaterowanie i nocleg w hotelu.

6 dzień - Śniadanie. Pobyt na farmie holenderskiej z produkcją sera i sabotów, zwiedzanie Amsterdamu, zwanego Wenecją Północy: wizyta w szlifierni diamentów (możliwość zakupów), Rijksmuseum – muzeum państwowe ze zbiorami sztuki holenderskiej (m.in. obrazy Rembrandta, Vermeera, Halsa ), rejs po 100-kanałach Amsterdamu, dający możliwość najlepszego poznania XVII - wiecznej architektury miasta, spacer po mieście: plac Lejdena, targ kwiatowy, wieża mennicy, ulica Kalvestraat z licznymi sklepami, plac Dam z pałacem królewskim, kościołem Nowym, pomnikiem narodowym. Kolacja. Spacer po dzielnicy czerwonych latarni. Nocleg w hotelu.

7 dzień - Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd do Świecka, kolacja, nocleg.

8 dzień - Śniadanie. Wyjazd w drogę powrotną, na trasie krótkie postoje. Przyjazd w godzinach wieczornych.